Informace o nás

      SKIKE k nám legálně od roku 2009 dovážel nadšenec pohybových aktivit Petr Pokorný se svou firmou Karpofly s.r.o. z Karviné. Dohromady s Luborem Laichmanem z Brna vytvořili tandem, který začal v r. 2009 objíždět závody běžců a veletrhy za účelem prodeje a představení tohoto mladého a dynamicky se rozvíjejícího sportovního odvětví. Oba pak hledali osobu, která  by pomohla s organizací systému školení uživatelů a budování sítě trenérů a pomocníkův ČR tak jak je již projekt v provozu v zahraničí.

V roce 2010 převzal importérskou starost o skike obchod s lyžařským a dalším sportovním vybavením www.SKIER.cz

Na jaře 2011 Miroslav Fejt absolvoval jako první z ČR kurz trenéra SKIKE u vynálezce Otto Edera v rakouském Arnreitu. Stal se tak 1. licencovaným trenérem SKIKE v ČR.

    Skajky totiž potřebují trochu pomoc hned na začátku. Proto je lepší nezkoušet jízdu zvládnout sám, ale svěřit se do rukou odborníkům.

    Jako potenciálního Central Coache si vybrali tehdy čerstvě odpromovaného kondičního a sportovního specialistu Miroslava Fejta.

     Jak sám Míra říká:  " nejdříve jsem to bral jako možnost něco si vyzkoušet, ale pak mne to chytlo. Začal jsem učit kamarády a získával první zkušenosti s různými problémy vyskytující se u začátečníků. Správným postupem však v základních principech každý žáček zvládl jízdu po 1,5 hodinové lekci tak, že si jízdu plně užíval."

    K teamu se postupně přidali instruktoři paraglidingu Martin Kobr, Petr Válek a Lukáš Skrbek, kteří se stali dalšími školiteli.

   Na prvním trenérském kurzu v Dačicích byli vyškoleni instruktoři Bc. Milan Jahoda a Bc. Jana Šabatková, oba sportovní pedagogové.

   Takže nezbývá než si skajky vyzkoušet pod naším vedením a přidat se k nám.

 

 

V případě, že považujete některé informace či sdělení za opravdu důležité, můžete je v textu zvýraznit například takto.

Historie projektu

2009 - 2011doba seznamování s jízdou a školením SKIKE.

2011 školení u otce SKIKE v Rakousku.

2012 plánované první české ryze SKIKE závody v ČR